en-USpl-PL

Stefanki - imieniny Patrona

Spotykanie 2 września 2010 r. o godzinie 17:30 na dziedzińcu szkoły - imieniny Stefana - naszego patrona. 

Nagrody Kielc --- 2010 r.

Laureatem tegorocznej edycji konkursu NAGRODY KIELC jest między innymi nasz kolega Tadeusz Kucharzyk. Urodził się w 1920 roku, jest rodowitym kielczaninem. Absolwent Gimnazjum im. Stefana Żeromskiego. Lata okupacji hitlerowskiej spędził w Kurozwękach, gdzie aktywnie uczestniczył w pracy konspiracyjnej w Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej. Po wojnie ukończył studia na Wydziale Hutniczym Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie i rozpoczął pracę w Zakładach Urządzeń Chemicznych i Armatury Przemysłowej "Chemar", gdzie przez kilkanaście lat uczestniczył w budowie zakładów, a później przechodząc kolejne szczeble kariery, awansował na stanowisko dyrektora naczelnego. Pracę zawodową łączył z działalnością społeczną i jako m.in. prezes Towarzystwa Przyjaciół Szkół Wyższych odegrał szczególną rolę przy powołaniu i organizacji Wyższej Szkoły Inżynierskiej, przemianowanej później na Politechnikę Świętokrzyską. W latach 1956 - 68 był kolejno radnym kieleckim, potem Wojewódzkiej Rady Narodowej. Za pracę zawodową i społeczną wielokrotnie nagradzany odznaczeniami państwowymi i resortowymi.

Test Wiedzy o Kielcach

12 czerwca 2010 r. nasz kolega Andrzej Dąbrowski (matura 1972) zajął 10 miejsce w pierwszym Wielkim Teście Wiedzy o Kielcach. W publicznym sprawdzianie przeprowadzonym na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury wzięło udział ponad 320 osób. Należało wykazać się znajomością przeszłości i orientacją w bieżącym życiu miasta.

Andrzeju, GRATULUJEMY!

KONCERT

Zapraszamy na koncert   „Żeromszczacy z Chopinem”, który odbędzie się w Muzeum Narodowym (w dawnym pałacu biskupów krakowskich) w Kielcach 11 marca 2010 r. o godzinie 17:00 - wstęp wolny.  Organizatorami koncertu jest Stowarzyszenie Absolwentów Liceum im. Stefana Żeromskiego w Kielcach „Żeromszczacy”, uczniowie naszj szkoły oraz Muzeum Narodowe w Kielcach.